Dzeko obradovao Bosance u St. Louisu i New Yorku

Manchester City i Chelsea su odigrali dvije prijateljske utakmice, i u obje utakmice slavili su gradjani. Takodje u obje utakmice u listu strijelaca upisao se i bosansko-hercegovacki reprezentativac Edin Dzeko, ciji su svai potez pazljivo pratile hiljade gledalaca bosankog porijekla koji zive i rade u St. Louisu i New Yorku.

stldzeko2Prvo je je u St. Lousu Man. City pokazao karakter, nakon sto je od 0:3 napravio pozitivan rezultat 4:3. Ovom preokretu je uveliko doprinio i bosanski dijamant sa dva odlicna gola, iako je igrao samo drugo poluvrijeme. Na utakmici u St. Louisu bila je prisutna i nasa novinarska ekipa. Dva dana nakon spektakla na Busch stadionu u St. Louisu, u New Yorku su se ponovo sastale dvije ekipe iz samog vrha Premiership-a i Manchester City je ponovo slavio, ovaj put ubjedljivije. I oprt je blistao nas reprezentativac, postigao sjajan gol sa distance i bio asistent za jos dva gola, iako je i ovaj put igrao samo 45 minuta.

Mi se nadamo da ce ovako nastaviti i protiv Latvije 7. juna.